دسته‌بندی نشده

مهم‌ ترین عامل توسعه پایدار منابع آبی است

معاون امور عمرانی فرماندار بروجرد منابع آب را مهم‌ترین عامل توسعه پایدار معرفی کرد و افزود: تدابیر ویژه‌ای برای آموزش و فرهنگ‌سازی کشاورزان و مردم در بخش‌ها و روستاها به‌منظور مدیریت مصرف آب و عدم کشت محصولات آب‌دوست در مناطق غیرضروری انجام می شود.

مهم‌ ترین عامل توسعه پایدار منابع آبی است

به گزارش رسانه مسئولیت اجتماعی ،یاسر امیرسرداری در جلسه شورای حفاظت از منابع آب بروجرد که در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد، بیان داشت: آب و منابع آبی به دلیل اهمیت ویژه‌ای که برای انسان‌ها دارد، باید با تمام وجود از آن حفاظت شود.

وی تصریح کرد: وظیفه داریم اهمیت آب را به فرزندان آموزش داده و با توجه به اینکه چند سالی است دوران خشکسالی را سپری می‌کنیم باید بیشتر به منابع آب توجه کنیم.

معاون عمرانی فرمانداری ویژه بروجرد در راستای حفاظت از منابع آب گفت: ضرورت دارد از استفاده غیر هدفمند منابع آبی و کاهش آب‌های زیرزمینی جلوگیری شود.

امیرسرداری منابع آب را مهم‌ترین عامل توسعه پایدار شمرد، افزود: تدابیر ویژه‌ای برای آموزش و فرهنگ‌سازی کشاورزان و مردم در بخش‌ها و روستاها به‌منظور مدیریت مصرف آب و عدم کشت محصولات آب‌دوست در مناطق غیرضروری انجام شود.

وی توجه به تکنولوژی‌های روز دنیا برای کاهش مصرف آب و استفاده از روش‌های نوین آبیاری را مهم دانست و افزود: باید از روش‌های سنتی فاصله بگیریم تا بر میزان مصرف نظارت داشته باشیم و توسعه آب‌های قطره‌ای در باغات شهرستان به‌صورت سیستمی مورد توجه قرار گیرد.

معاون فرماندار بروجرد اضافه کرد: با پیشرفت علم و تکنولوژی، افزایش جمعیت کره زمین و گرم شدن هوا لازم است برای حفظ و نگهداری از منابع آب آینده‌نگری و هوشیاری بیشتری به خرج دهیم و با آگاهی و کسب دانش در این رابطه نقش خود را در حفاظت از این ماده ارزشمند به‌خوبی ایفا کنیم.

امیرسرداری بیان کرد: منبع آبی که یکی از مهم‌ترین منابع تأمین غذا و کشاورزی در جهان است. هر چیزی که در روی سطح زمین اتفاق می‌افتند می‌تواند در زیرزمین نیز تأثیر داشته باشد./ایسنا


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا