دسته‌بندی نشده

مدیریت پسماند یکی از اهداف توسعه پایدار می باشد

استاندار گیلان تفکیک از مبدا را الزامی برای مدیریت زباله در عرصه های مختلف استان خواند و بیان کرد: مدیریت پسماند یکی از مهم ترین گام ها و ابزارها برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار است که در این زمینه یکی از استراتژی هایی که می تواند اثربخش باشد، بحث آموزش های شهروندی است.

تفکیک زباله از مبدا را به فرهنگ تبدیل کنیم

به گزارش رسانه مسئولیت اجتماعی ،اسدالله عباسی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند گیلان با اشاره به اهمیت مدیریت پسماند و ضرورت اجرای اقدامات پیشگیرانه اظهار کرد: پسماند بزرگترین چالش استان است که مدیریت آن باید جهادی و فارغ از اقدامات معمول باشد و با پشت میزنشینی به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.

وی با اشاره به تاکیدات رییس جمهوری نسبت به مسئله حفظ محیط زیست و پسماند، خاطرنشان کرد: به سبب اهمیت موضوع، جلسات تخصصی مدیریت پسماند توسط حوزه معاونت عمرانی بصورت هفتگی برگزار می شود و اقداماتی نیز در جهت بهبود وضعیت موجود درحال اجراست که لازم است بصورت جدی تری دنبال شود.

استاندار گیلان به وعده خود به مردم استان درخصوص بازگرداندن سراوان به طبیعت اشاره و بیان کرد: هیچ بهانه ای برای عملکرد ضعیف دستگاه های اجرایی متولی در مدیریت زباله سراوان را نمی پذیرم.

عباسی تفکیک از مبدا را الزامی برای مدیریت زباله در عرصه های مختلف استان خواند و بیان کرد: مدیریت پسماند یکی از مهم ترین گام ها و ابزارها برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار است که در این زمینه یکی از استراتژی هایی که می تواند اثربخش باشد، بحث آموزش های شهروندی است.

وی بهره گیری از ظرفیت تشکل های مردم نهاد و ارائه آموزش های لازم برای همه رده‌های سنی به ویژه دانش آموزان بعنوان نسل آینده کشور را ضروری دانست و افزود: حفظ محیط زیست و صیانت از منابع طبیعی وظیفه ای همگانی‌ست و مشارکت جمعی را می طلبد.

نماینده عالی دولت در گیلان، شناسایی عرصه هایی که تفکیک زباله در آن صورت می گیرد را امری ضروری دانست و گفت: این عرصه ها باید به عنوان الگو به آحاد جامعه معرفی شود.

عباسی با بیان اینکه صدور هرگونه ضرب الاجل از سوی بنده به معنای ضعف در آن حوزه مدیریتی است، خاطرنشان کرد: طی روزهای آتی بصورت سرزده از پهنه های مدیریت پسماند نقاط مختلف استان بازدید و نتایج آن را به مردم استان اعلام می‌کنم./ایسنا


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا