دسته‌بندی نشده

رویکرد بانکداری اجتماعی بانک پارسیان در جهت توسعه پایدار

در طی سالیان گذشته رویکرد بانکداری اجتماعی بانک پارسیان همواره هدایت فعالیت‌های بانکی در مسیر اهداف اقتصادی و اجتماعی و به خصوص توسعه پایدار در کشور می باشد.

رویکرد بانکداری اجتماعی بانک پارسیان در جهت توسعه پایدار

به گزارش رسانه مسئولیت اجتماعی ، توانمندسازی اقتصاد، ایجاد اشتغال و محرومیت‌زدایی و ارتقای عدالت اجتماعی از دیگر اهداف استراتژیک بانک پارسیان در این مسیر می باشد..
نگاهی به عملکرد بانک پارسیان نشان می‌دهد که اقدامات این بانک در راستای توسعه عدالت اجتماعی، ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار به‌ ویژه در مناطق محروم و روستایی و ارتقای رفاه و امنیت اقتصادی اقشار جامعه، آثار معنوی و اجتماعی قابل‌توجهی برای مردم و جوامع محلی داشته و امید به پویایی و رونق اقتصادی را زنده کرده است.

کاهش مهاجرت روستاییان با ایجاد بیش از ۲۱۷ هزار فرصت شغلی

توسعه فعالیت‌های اشتغال روستایی علاوه بر کاهش نرخ بیکاری، در رونق اشتغال روستاها و کاهش مهاجرت به شهرها اثرگذار است. بر همین اساس بانک پارسیان توانسته با هدف‌گذاری ایجاد اشتغال در مناطق روستایی، از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری کند. در همین راستا نقشه‌ راه این بانک بر مبنای حمایت از کارآفرینان محلی و احیای چرخه‌ فعالیت اقتصادی و تولید هدفمند برای رسیدن به کارآفرینی پایدار تهیه‌ شده است تا روند مهاجرت را کند سازد.
بر همین اساس و با توجه به اهمیت توسعه اشتغال‌زایی و کاهش نرخ بیکاری در روستاها و مناطق کم برخوردار و ایجاد اشتغال پایدار در بخش روستایی و عشایری، بانک پارسیان تاکنون ۳ هزار و ۶۶ میلیارد تومان تسهیلات به ۷۲ هزار و ۶۵۰ طرح اشتغال‌زایی پرداخت کرده است. این تسهیلات که در ۵ هزار و ۴۱۰ روستای کشور با همکاری بنیاد برکت پرداخت‌ شده، منجر به ایجاد ۲۱۷،۹۵۰ فرصت شغلی شده است.
از این تعداد ۸،۹۷۲ طرح اشتغال‌زایی در اختیار گروه‌های خاص از جمله کولبران، معلولین، زنان سرپرست خانوار و زندانیان قرار گرفت که آثار معنوی و اجتماعی قابل‌توجهی برای جوامع محلی به ارمغان آورده است.

حمایت ویژه پارسیان از طرح‌های دانش‌بنیان

با توجه به نقش مهم تولیدات دانش‌بنیان در اقتصاد ملی به‌ویژه در شرایط کنونی، بانک پارسیان همچنین ۲،۷۳۹ فرصت شغلی در قالب ۹۱۳ طرح کسب‌وکاری دانش‌بنیان ایجاد و راه‌اندازی کرده است.
علاوه براین، اقدامات بانک پارسیان در راستای ایجاد اشتغال روستایی منجر به بازگشت و مهاجرت معکوس ۷،۸۱۷ خانوار به روستاهای زادگاه خود شده که اثربخشی همراهی‌ها و تلاش‌های بانک پارسیان را به‌خوبی بازنمایی می‌کند.
همچنین گفتنی است؛ تمامی آثار و نتایج یادشده از محل ۳،۰۶۶ میلیارد تومان تسهیلات پرداختی بانک پارسیان و ۵،۶۹۴ میلیارد تومان آورده متقاضیان صورت گرفته که در قالب “مدل جامع پیشرفت مناطق محروم و روستایی بنیاد برکت، عملیاتی شده است. این بدین معناست که به‌طور میانگین به ازای هر۱۰ میلیون تومان تسهیلات پرداختی از سوی بانک پارسیان حدود ۱۹ میلیون تومان از سرمایه‌های افراد به حرکت درآمده است و امید به یک زندگی بهتر در دل یک نفر و یک خانواده کمتر برخوردار جوانه‌زده است.

پرداخت ۱۷ هزار میلیارد تسهیلات حمایتی

پیش‌ازاین نیز بانک پارسیان در راستای عمل به بندهای تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ و همگامی با سیاست‌های دولت طی شش‌ماهه نخست سال جاری، بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های ازدواج، فرزند آوری، اشتغال‌زایی و ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت کرده است.
همچنین گزارش‌های منتشرشده نشان می‌دهد که بانک پارسیان با تحقق ۱۱۱ درصدی بودجه ابلاغی دربند ب تبصره ۱۶ بودجه سال ۱۴۰۰ بالاترین درصد عملکرد را در بین بانک‌های کشور از آن خود کرده است. بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۰ کشور بر حمایت از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و عمل به تکالیف قانونی و با هدف کمک به رونق اشتغال و توانمندسازی اقشار کمتر برخوردار تأکید دارد./ روابط عمومی بانک پارسیان


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا