دسته‌بندی نشده

حمایت از اشتغال بانوان ورزشکار مدال‌ آور در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت:در اعزام‌ بانوان به عرصه‌های ورزشی برون مرزی، اثرگذاری بر توسعه پایدار در بحث کیفی و تعداد و گستردگی حضور بر اساس عدالت‌محوری در بحث کمی مورد توجه است.

حمایت از اشتغال بانوان ورزشکار مدال‌ آور در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی

به گزارش رسانه مسئولیت اجتماعی ، در نشست «توانمندسازی زنان برای آینده‌ای پایدار» مریم کاظمی‌پور – معاون توسعه ورزش بانوان در وزارت ورزش و جوانان،  به محوریت فعالیت‌های گسترده این معاونت در عرصه توانمندسازی بانوان و آمار چشمگیر موفقیت زنان ورزشکار ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی در یک سال اخیر اشاره کرد و عنوان داشت: نگاه ویژه این معاونت توجه به شاخصه‌های مادری و همسری در ورزشکاران زن است و ضرورت فراهم‌سازی زمینه حضور موفق زن در این عرصه در کنار تأهل و برخورداری از مسئولیت اجتماعی از مهمترین اهداف محسوب می شود.

کاظمی‌پور بیان داشت: توجه به زنان ورزشکار ایرانی، آمار چشمگیر موفقیتشان را در میادین مختلف ورزشی به دنبال داشت و تلاش کردیم که زمینه فعالیت زنان توانمند سرزمینمان را برای حضوری قدرتمند در تمامی میادین مختلف ورزشی فراهم کنیم.

وی همچنین در این نشست گفت: در اعزام‌ بانوان به عرصه‌های ورزشی برون مرزی، اثرگذاری بر توسعه پایدار در بحث کیفی و تعداد و گستردگی حضور بر اساس عدالت‌محوری در بحث کمی در نظر گرفته شده است.

او با اشاره به روند رو به جلو ورزش بانوان در توسعه پایدار در عرصه همگانی و توجه به عدالت جنسیتی، به ارائه مصادیقی از بازنگری طرح‌های ملی و ادغام آنها جهت ارتقای بحث ورزش و سلامتی و مشارکت زنان در جوامع شهری و روستایی پرداخت و درباره اشتغال بانوان ورزشکار مدال‌آور، چتر حمایتی از ورزشکاران اردونشین و… نکاتی را مطرح کرد./ایسنا


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا