دسته‌بندی نشده

توسعه پایدار یک اصل در برنامه استراتژیک حوزه خلیج فارس است

مدیر HSE شرکت پتروشیمی خلیج فارس به اقدامات ارزشمند مدیرت آب خوزستان و ماهشهر در حوزه پتروشیمی خلیج فارس تاکید کرد و بیان داشت: به طور همزمان چندین موضوع را در دستور کار قرار دادیم که یکی از آنها احداث آب شیرین کن صنعتی می باشد.

توسعه پایدار یک اصل در برنامه استراتژیک حوزه خلیج فارس است

به گزارش رسانه مسئولیت اجتماعی ،محمدعلی خادمیان مدیر HSE شرکت پتروشیمی خلیج فارس در حاشیه برگزاری بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: موضوع توسعه پایدار یک اصل در برنامه استراتژیک حوزه خلیج فارس می باشد. بر همین اساس تکالیفی را بدین منظور در نظر داریم.

وی افزود: یکی از مباحث عمده، موضوع فلرها است و در صدد بوده ایم که گازهای سر چاه نفت را که سوزانده می‌شود خاموش کنیم و محصولات با ارزش تر در نظر گرفته شود. بر همین اساس سه پروژه د اریم که یکی پروژه بیدبلند خلیج فارس است که روزانه حدود ۶۰۰ میلیون فوت مکعب از گازها را در این پروژه اصلاح کرده ایم که در حالی که این گازها سوزانده می‌شد ولی اکنون تبدیل به محصولات با ارزشی مانند اتان می‌شود.

خادمیان گفت: پروژه دوم مکمل پروژه اولی است به اعتبار یک میلیارد دلار است که خوراک پالایشگاه بیدبلند را کامل می‌کند. همچنین پروژه سوم، پروژه یادآوران خلیج فارس بوده که روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز را از فلرهای منطقه جدا و به محصولات با ارزش افزوده تبدیل می‌کند.

مدیر HSE شرکت پتروشیمی خلیج فارس اعلام کرد: خوشبختانه در حال حاضر در پالایشگاه گاز بید بلند از طریق جمع آوری فلز، سالانه ۱۷ میلیون تن کربن را از رهایش آن جلوگیری می‌شود.

وی در ادامه به اقدامات ارزشمند مدیرت آب خوزستان و ماهشهر در حوزه پتروشیمی خلیج فارس اشاره کرد و گفت: به طور همزمان چنین موضوع را در دستور کار قرار دادیم که یکی از آنها احداث آب شیرین کن صنعتی است.

خادمیان خاطرنشان کرد: از طریق این پروژه، آب دریا شیرین و در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد که این موضوع کمک بسیار شایانی به مسئله آب خوزستان دارد و بار بزرگی را از دوش کارون بر می‌دارد تا با استفاده بهینه از آب دریا و شیرین کردن آن در صنعت، آب‌های دیگر صرف مباحث کشاورزی و … می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر روزانه فقط ۷۰ هزار متر مکعب آب در بندر امام مصرف می‌کنیم و به طور کلی حدود ۲۲۰ هزار متر مکعب در روز در ماهشهر، برداشت آب از رودخانه کارون داریم.

مدیر HSE شرکت پتروشیمی خلیج فارس گفت: بازچرخانی آب و بهره مندی از پروژه آب شیرین کن در بهبود وضعیت آب در منازل جنوبی پایتخت و شهرهای دیگر بسیار حائز اهمیت است./مهر


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا