دسته‌بندی نشده

برگزیدگان هفتمین مراسم «امین الضرب» مشخص شدند

«رسانه مسئولیت اجتماعی»- مریم شقاقی: صبح امروز دوشنبه مراسم هفتمین دوره«امین الضرب» با حضور نخبگان،صاحب نظران و کارآفرینان برتر کشور در تالار وحدت برگزار شد.

این مراسم به مناسبت ۱۳۹ سالگی تأسیس اتاق بازرگانی توسط امین الضرب برگزار شد. محمدحسین امین‌الضرب سرمایه‌دار ایرانی در دورهٔ قاجار و پهلوی، بانی صنعت برق در ایران و نماینده مجلس شورای ملی بود. وی از سال ۱۳۰۶ الی ۱۳۱۱ ریاست اتاق تجارت تهران را بر عهده داشت.وی کارآفرین موفق ایرانی، نماد تجارت مدرن در ایران و مؤسس اتاق بازرگانی تهران که امین الضرب دربار مظفری بود.

در ایران مراسم که با حضور کار آفرینان برتر کشور برگزار شد به دو تن از کارآفرینان باسابقه کشور تندیس امین‌الضرب اعطا شد و از هشت چهره فعال صنعتی نیز با اعطای لوح و نشان امین‌الضرب تقدیر به عمل آمد.

 

برگزیدگان هفتمین دوره مراسم امین‌الضرب به شرح زیر می باشند:

-علی توسلی، فعال صنعتی و بنیانگذار موزه دی‌

-احمد صادقیان، فعال صنعتی و بنیانگذار گروه صنعتی ستاره کویر یزد، نخستین کارخانه تولید فرش ماشینی پس از انقلاب

-سیدحسین سلیمی، از پسشکسوتان صنعت گچ در ایران و بنیانگذار نخستین واحد صنعتی تولید گچ در کشور

-مرتضی هداوندی، جوان نوآفرین و بنیانگذار شرکت دانش‌بنیان رازین پلیمر راه ابریشم تولیدکننده پلیمر خاص کاربردی در تولید شیشه خودرو

-مریم تاج‌آبادی ابراهیمی، موسس و رئیس هیات مدیره انجمن پروبیوتیک و مدیرعامل شرکت تک‌ژن زیست، تولیدکننده میکروب‌های مفید برای صنایع غذایی و محصولات پروبیوتیک

-خاندان شکروی، بنیانگذار شرکت محصولات غذایی شکلّی

-رضا سواری، بنیانگذار کیوان مرغ پرطلای مهاباد و چهره ماندگار صنعت مرغداری

-فریبرز مقیمی/کارآفرین برتر، رئیس هیات مدیره شرکت گروه صنعتی ایران، سازنده کارخانجات سیمان و آهک در کشور

-محمد ضرابیه/کارآفرین برتر، بنیانگذار کارخانه یزد بافت و موسس بانک سامان

در این مراسم از علی توسلی فعال صنعتی و بنیانگذار موزه دی تقدیر شد و به او نشان امین‌الضرب رسید. احمد صادقیان فعال صنعتی و بنیانگذار ستاره کویر یزد نیز یکی دیگر از افرادی بود که مورد تقدیر قرار گرفت. صادقیان نخستین فردی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران کارخانه تولید فرش ماشینی راه اندازی کرده است.

لازم به ذکر است که جشنواره کارآفرینی امین‌الضرب امسال تلاش کرد ضمن توجه به موضوع کارآفرینی و تکریم آن، به ترویج گفتمان اقتصادی در جامعه نیز توجه ویژه داشته‌باشد.

دبیرخانه جشنواره در توضیح انتخاب این شعار اشاره کرده است که ترویج گفتمان اقتصادی به منظور کمک به توسعه اقتصاد ملی و ایجاد بسترهای کارآفرینی یکی از مهمترین موضوعات روزاقتصاد ایران است. بنابراین جشنواره کارآفرینی امین‌الضرب هم تلاش می‌کند در جهت ترویج گفتمان اقتصادی، گام‌های موثری بردارد.

 


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا