دسته‌بندی نشده

برای توسعه پایدار و ارتقای محیط زیست نیازمند فناوری‌ های نوین هستیم

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران بسترسازی برای همکاری‌های بیشتر بین‌المللی در حوزه محیط زیست را یک اولویت دانست و گفت: در نتیجه این ارتباطات بین‌المللی، سرمایه‌گذاری، انتقال فناوری و تبادلات بین‌المللی فراهم می‌شود.

برای توسعه پایدار و ارتقای محیط زیست نیازمند فناوری‌ های نوین هستیم

به گزارش رسانه مسئولیت اجتماعی ، علیرضا مزینانی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال با محوریت شعار سال و شعار راهبردی سازمان حفاظت محیط زیست کار خود را آغاز کرده است، اظهار داشت: این نمایشگاه زمینه‌ای برای ارائه آخرین دستاوردهای محیط زیستی در حوزه‌های مختلف است.

وی با تاکید بر اینکه نقش آفرینی بخش خصوصی و مردم در عرصه حفاظت محیط زیست راهگشای بسیاری از مشکلات و مسائل این حوزه است، افزود: علاوه بر تلاش دولت و مشارکت مردم برای حل مشکلات و ابر بحران‌های محیط زیستی، نیاز به فناوری‌های نوین، سرمایه‌گذاری و تبادلات جهانی داریم.

مزینانی در ادامه به سیاست‌های کلی ابلاغی محیط زیست از سوی مقام معظم رهبری، اشاره کرد و افزود: این سیاست‌ها باعث همگرایی در حوزه محیط زیست می‌شود و به عنوان اسناد بالادستی و نقشه راه، زمینه مهمی برای دستیابی به توسعه پایدار را فراهم آورده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین بسترسازی برای همکاری‌های بیشتر بین‌المللی در حوزه محیط زیست را یک اولویت دانست و گفت: در نتیجه این ارتباطات بین‌المللی، سرمایه‌گذاری، انتقال فناوری و تبادلات بین‌المللی فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تخریب و آلودگی در حوزه محیط زیست، سال‌های سال اثرگذاری منفی خود را دارد و بسیاری از منابع باید برای بازگشت محیط زیست به اول، هزینه شود.

مزینانی در پایان گفت: برای جلوگیری از تخریب محیط زیست و از بین رفتن منابع باید همچنین به موضوع توانمندسازی و فرهنگسازی عمومی در این حوزه نیز بیش از پیش توجه کرد. بیستمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست از ۲۹ آبان لغایت ۲ آذر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی درحال برگزاری است./مهر


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا