دسته‌بندی نشده

ایران در کاهش رد پای کربن در نظام سلامت متعهد است

مشاور ارشد منطقه امرو سازمان بهداشت جهانی،گفت: افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی ریزگردها و ازدیاد نقاط غیرقابل سکونت بر اثر تغییرات اقلیمی مشکل آینده این منطقه می باشد.

ایران در کاهش رد پای کربن در نظام سلامت متعهد است

به گزارش رسانه مسئولیت اجتماعی ،دکتر ملکهاوی در وبینار «راهبردهای مشترک بهداشت محیط و کار با سازمان جهانی بهداشت» بیان داشت: تعهد جمهوری اسلامی ایران در کاهش رد پای کربن در نظام سلامت، مشهود می باشد. ایران به سرعت در حال بررسی سیستماتیک این موارد بوده و رهبری این اقدام مهم را در منطقه به عهده گرفته است. سازمان بهداشت جهانی از اقدامات ایران حمایت می کند.

وی افزود: در منطقه مدیترانه شرقی که ۲۲ کشور حضور دارند ۷۴۵ میلیون نفر جمعیت ساکن هستند که سالانه یک میلیون نفر از آنان بر اثر آلودگی هوا ناشی از تغییرات اقلیمی جان خود را از دست می دهند.

وی با اشاره به این که مسائل زیست محیطی در این منطقه بیشتر از سایر بیمارها موجب مرگ زودهنگام انسان ها می شود، ادامه داد: نیمی از کل مرگ و میرها در منطقه مدیترانه شرقی ناشی از آلودگی هوا و توفان ریزگردهاست. طی سال‌های آتی در این منطقه مانند برخی نقاط دیگر در جهان شاهد خشکسالی و سیلاب به صورت توام خواهیم بود.

مشاور ارشد منطقه امرو سازمان بهداشت جهانی، بیان داشت: افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی ریزگردها و ازدیاد نقاط غیرقابل سکونت بر اثر تغییرات اقلیمی مشکل آینده این منطقه است.

ملکهاوی با اعلام این که توسعه پایدار بار بیماری‌های ناشی از تغییرات ناسالم زیست محیطی را ۲۵ درصد افزایش داده است، گفت: تقویت حکمرانی و نقش‌های هماهنگی بخش‌های سلامت، افزایش پیشگیری از تخریب‌های زیست محیطی، راه‌اندازی گفتمان زیست محیطی، توجه دادن سیاستمداران عالیرتبه به اهمیت تغییرات اقلیم، ادغام پایش‌های زیست محیطی و رصدهای سلامت و تدوین راهنماها بر اساس شواهد علمی در مهار آثار مخرب تغییرات اقلیمی موثر خواهد بود./ایسنا


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا