دسته‌بندی نشده

اولین دوره رویداد بین‌المللی کلیماتون با حمایت مرکز تحقیق و توسعه همراه اول برگزار می‌شود.

رسانه مسئولیت اجتماعی: رویداد کلیماتون با هدف افزایش آگاهی مردم در زمینه مقابله و سازگاری با تغییرات آب و هوایی، برهم‌ زدن وضعیت موجود و بازنگری در مکان هایی است که در آن زندگی می‌ کنیم تاایجاد آینده ای پایداربرای آن مکان،برگزار میشود.

به گزارش رسانه مسئولیت اجتماعی: نخستین دوره رویداد بین المللی کلیماتون برنامه ای بین المللی مبتنی بر پایداری است و مسیری را برای توسعه اقدامات در زمینه مقابله با تغییرات آب و هوایی ارائه می دهد.

این برنامه توسط شهرداری تهران و با حمایت مرکز تحقیق و توسعه همراه اول برگزار می شود.

این رویداد فرصتی مناسب برای افراد دغدغه‌ مند است تا ایده هایی را که به چالش های آب و هوایی محلی می پردازد، خلق کنند.

در نخستین دوره کلیماتون، پنج چالش زیر مورد بررسی قرار می گیرند:

۱-مدیریت مصرف انرژی و توسعه انرژی های پاک۲-کاهش تولید پسماند۳- توسعه ساختمان های سبز۴- حمل و نقل پایدار و ارتقاء کیفیت هوا۵-استفاده بهینه از منابع آبی و بازچرخانی آب وحل معضلات محیط زیست شهری با کمک فناوری های ارتباطی و هوش مصنوعی

همچنین رویکردهای مطرح برای این رویداد شامل نوآوری، هوشمندسازی و توسعه فناوری ها، ارتقاء مشارکت های اجتماعی و مسئولیت پذیری، نقش آفرینی زنان و جوانان در مواجهه با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهر در برابر تغییرات اقلیمی می شود.

همراه اول در این رویداد با ارائه رویکرد «نوآوری، هوشمندسازی و توسعه فناوری ها» چالش «حل معضلات محیط زیست شهری با کمک فناوری های ارتباطی و هوش مصنوعی» را برای ارائه راهکارهای احتمالی ارائه داده و در ادامه راهبری این راهکارها نیز همکاری لازم را با برگزارکنندگان این رویداد خواهد داشت.

محققان می توانند تا ۳۰ دی ۱۴۰۱ اقدام به ثبت نام اولیه کرده و تا ۳۰ بهمن نیز برای ارسال ایده های خود زمان خواهند داشت.

همچنین لازم به ذکر است رویداد حضوری کلیماتون در اسفند ماه برگزار خواهد شد.

شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به سایت این رقابت به نشانی climathon-climate.ir اقدام به تکمیل فرم های مربوطه و شرکت در این رویداد کنند.

اولین رویداد کلیماتون


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا