دسته‌بندی نشده

الزام سرمایه گذاری در مناطق محروم با نگاه توسعه پایدار

استاندار گیلان فعالیت های اقتصادی دولت در گیلان را تشریح کرد و گفت: با توجه به مزیت های فراوان استان در حوزه اقتصاد دریا، کشاورزی و گردشگری، برنامه های عملیاتی ارزشمندی همچون حمایت از فعالیت های دانش بنیان، راه اندازی خط ریلی رشت – آستارا و رشت – انزلی، ایجاد زنجیره ارزش در تولیدات با نگاه حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان با رویکرد جهادی در دست اجرا می باشد.

الزام سرمایه گذاری در مناطق محروم با نگاه توسعه پایدار

به گزارش رسانه مسئولیت اجتماعی ، در همایش تجلیل از طلایه داران و فعالان اقتصادی مقاومتی و جهادگران بسیج سازندگی گیلان در تالار مرکزی رشت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهیدان و هفته بسیج، اسدالله عباسی با قدردانی از فعالیت های بسیج سازندگی گفت: بسیج شجره طیبه است که با نگاه شگرف و هوشمندانه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) تاسیس شد و امروز با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی همچون دیگر فعالیت های اثربخش خود، موفق می باشد.

وی اضافه کرد: اجرای عملیاتی اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است دژ مستحکمی در برابر تحریم های ناجوانمردانه دشمنان علیه مردم ایران است.

استاندار گیلان فرمایشات و منویات رهبری را چراغ راه و نقشه واضح رشد و تعالی ایران اسلامی دانست و گفت: تبعیت از ولایت فقیه راه نجات کشور در همه مسائل و مشکلات و حرکت در مسیر آرمان ها امام و شهدا و منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و فرامین راهبردی ایشان تعالی بخش جامعه است.

عباسی بر لزوم دشمن شناسی آحاد جامعه به ویژه بسیجیان با دقت نظر بر منویات رهبری در حوزه جنگ ترکیبی دشمنان علیه ملت ایران تاکید و اظهار کرد: دشمنان وقتی در برابر بصیرت و مقاومت ملت شریف و سرافراز کشورمان با تکیه بر فرامین راهبردی رهبر معظم انقلاب همچون اقتصاد مقاومتی و نیز تلاش دولت سیزدهم در مردمی کردن اقتصاد و دیگر فعالیت های اقتصادی داخلی و خارجی ایران، در ضربه زدن به کشور مایوس شدند، اکنون در قالب جنگ ترکیبی وارد شده است.

وی تصریح کرد: دشمن بداند با آگاهی ملت شریف، شهید پرور و ولایتمدار و نیز روشنگری بسیجیان و دلسوزان نظام اسلامی تحت امر ولایت فقیه در جنگ ترکیبی هم شکست خواهد خورد.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین با تشریح اقدامات و برنامه های دولت مردمی و انقلابی سیزدهم در اجرای عملیاتی اقتصاد مقاومتی، توسعه اقتصادی کشور و نیز بهبود سطح معیشت مردم، ادامه داد: دولت آیت الله دکتر رئیسی در مسیر منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی با حمایت از تولید و سرمایه گذاری، اجرای برنامه های اساسی در ایجاد اشتغال پایدار، راه اندازی واحدهای تولیدی، ارائه تسهیلات و توجه به رونق صادرات، توسعه تجارت بین الملل و نیز مردمی کردن اقتصاد و توزیع عادلانه ثروت با نگاه دوری از وابستگی خارجی به صورت جهادی به سوی توسعه و پویایی در حرکت است.

عباسی با بیان اینکه دولت سیزدهم جهاد اقتصادی را در پیش گرفته و اهتمام ویژه ای نسبت به رفع فقر دارد، تصریح کرد: رفع فقر، مقابله با تبعیض در همه بخش ها و فراهم کردن زیرساخت های لازم سرمایه گذاری با تاکید بر توزیع مناسب اعتبارات و تشویق سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در مناطق محروم با نگاه توسعه پایدار، عدالت محوری و تمرکز زدایی، حمایت از قشر نخبه تحصیل کرده و فعالیت های دانش بنیان از دیگر موارد حائز اهمیت در برنامه های راهبردی و اجرایی دولت است.

وی در ادامه فعالیت های اقتصادی دولت در گیلان را تشریح کرد و گفت: با توجه به مزیت های فراوان استان در حوزه اقتصاد دریا، کشاورزی و گردشگری، برنامه های عملیاتی ارزشمندی همچون حمایت از فعالیت های دانش بنیان، راه اندازی خط ریلی رشت – آستارا و رشت – انزلی، ایجاد زنجیره ارزش در تولیدات با نگاه حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان با رویکرد جهادی در دست اجراست.

استاندار گیلان به راه اندازی مجدد ۱۶۵ واحد تولیدی راکد در استان در یک سال اخیر اشاره و اظهار کرد: توسعه اقتصاد روستایی و مشاغل خانگی، افزایش بهره وری، تقویت تولیدات داخلی و توسعه صادرات از جمله دیگر برنامه های دولت در مسیر گشایش و تسهیل گری امور است که باید همه مدیران در این زمینه همانند دیگر بخش ها اهتمام ورزند.

عباسی همچنین بر پویایی منطقه آزاد انزلی به عنوان فرصتی برای توسعه اقتصادی گیلان تاکید و اضافه کرد: باید صادرات کالا و محصولات با ایجاد فضای مناسب در تقویت حوزه تجارت بین الملل در مسیر رشد اقتصادی در این منطقه با توجه به تلاش برای فراهم کردن زیرساخت های لازم رونق یابد.

وی با اشاره به اینکه باید نسبت به نقشه های شوم دشمنان در همه زمینه ها هوشیار بود، فرهنگ بسیجی و رویکرد انقلابی و جهادی را لازمه توسعه کشور برشمرد و بیان کرد: در آینده نزدیک با توجه به شرایط جهان و منطقه و با مقاومت و همراهی مردم بصیر ایران اسلامی و تلاش مسئولان، ایران اسلامی بیش از پیش در دنیا خواهد رخشید و خار چشم دشمنان خواهد بود./ایسنا


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا