دسته‌بندی نشده

استان کرمان در همه شاخص های توسعه پایدار دچار مشکل است

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان بیان داشت: مزایای سرمایه گذاری در معادن، اشتغال و تولید ثروت می باشد و تخریب محیط زیست، خروج ارزش افزوده و ثروت از استان از معایب تمرکز بر معادن است ضمن اینکه تعادل اشتغال استان را به لحاظ پرداخت حقوق بر هم زده اند.

استان کرمان در همه شاخص های توسعه پایدار دچار مشکل است

به گزارش رسانه مسئولیت اجتماعی ،سیدمهدی طبیب زاده در جلسه شورای اداری استان کرمان با حضور اعضای انجمن حمایت از توسعه استان کرمان اظهار کرد: اعضای انجمن سابقه طولانی اجرائی در استان و کشور دارند.

وی در ادامه با اشاره به برداشت بی رویه از منابع آب در استان کرمان و همچنین تکیه بر معادن افزود: معادن تا چند سال آینده تمام می شوند. ضمن اینکه یکی از مشکلات استان مهاجرت نیروی متخصص است که ما را دچار مشکل خواهد کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: علی رغم اینکه نمود ظاهری در کشور این است که کرمان استان توسعه یافته ای است اما در همه شاخص های توسعه پایدار دچار مشکل است.

طبیب زاده تصریح کرد: سرمایه گذاری در معادن و صنایع معدنی استان کرمان وضعیت خوبی دارد و شاخص سرمایه گذاری در استان را بالا برده که این مزایا و معایبی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان ادامه داد: مزایای سرمایه گذاری در معادن، اشتغال و تولید ثروت است و تخریب محیط زیست، خروج ارزش افزوده و ثروت از استان از معایب تمرکز بر معادن است ضمن اینکه تعادل اشتغال استان را به لحاظ پرداخت حقوق به هم زده اند.

وی تاکید کرد: باید راهکار این باشد که منابع حاصل از اقتصاد این حوزه در درون استان هزینه شود و استاندار نیز بر این موضوع تاکید دارد.

طبیب زاده اظهار کرد: علی رغم اینکه نمود ظاهری در کشور این است که کرمان استان توسعه یافته ای است اما در همه شاخص های توسعه پایدار دچار مشکل است.

وی بیان کرد: در اتاق بازرگانی دنبال راهکار هستیم که چه کنیم استان از مواهب خودش برخوردار شود./ایسنا


Source link

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا